Jak książki rozwijają nas?

Czytanie książek – usprawnia wyobraźnię i pamięć?

Czytanie książek wprawia nasz mózg w ruch czego nie potrafi zrobić na przykład filmy. W filmach dostajemy wszystko podane ,,na tacy”. Nie musimy wyobrażać sobie bohaterów, miejsca akcji, czy innych elementów świata przedstawionego, a książki z swoimi opisami wyglądu postaci i lokalizacji rozgrywanej historii, pobudzają w nas wyobraźnie. Książki wręcz wymuszają na naszym mózgu myślenie i tworzenie naszego wyobrażenia świata w danej książce. Dzięki temu rozwijają się w nas zdolności wyobraźni, myślenia analitycznego, a nawet poprawia to naszą pamięć. Kiedy czytamy staramy się skupić, aby zrozumieć i zapamiętać najważniejsze wątki w historii. To sprawia również, że rozwija się nasze słownictwo, gdyż czytając uważnie, wpadają nam do głowy nowe zwroty, słówka, które mogę nam potem pomóc w życiu w poprawie zdolności komunikacyjnych. 

Książki mogą rozwijać zdolności w pisaniu?

Może to się wydawać niemożliwe, ale tak jest, że czytanie książek pomoże nam rozwinąć lub poprawić umiejętności w pisaniu. Jak było wspomniane wcześniej, książki wzbogacają słownictwo i rozwijają umiejętności myślenia analitycznego. To już samo w sobie pomaga nam łatwiej tworzyć teksty. Osoby spędzające wiele godzin nad lekturą mają na przykład łatwiej  w napisaniu wypracowanie na dany temat, gdyż dzięki czytaniu rozwija się w nas umiejętność długiej, kreatywnej wypowiedzi. 

Czy książki wpływają na samopoczucie? 

Odpowiedź na to pytanie brzmi, tak. Książki wpływają na poprawę naszego samopoczucia, samo czytanie jest bardzo relaksujące i wpływa na nas pozytywnie. Dzięki książką możemy przenieść się do innego świata i w nim pozostać na parę godzin. książki najchętniej kupowane potrafią nas wyciszyć wewnętrznie i mają taką fajną zaletę. Im więcej czytamy tym więcej wiemy i umiemy, a to sprawia że czujemy się pewniej. 

Czy książki to wciąż miłe spędzenie czasu wolnego? 

To jest mocno zależne od nas samych, jak lubimy spędzać czas wolny, ale książki wciąż potrafią umilać nam czas na spokojne wieczory. Warto od czasu do czasu przeczytać jakąś książkę, choćby dla czystej frajdy, jaką za sobą niesie poznawanie nowego świata.